Rajd Rowerowy

W ramach kompanii „ZACHOWAJ TRZEZWY UMYSL” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministra Sportu dnia 11.05.2008r. odbyl sie rajd rowerowy.
Organizatorami i uczestnikami rajdu byli przedstawiciele Urzedu Miasta, Stowarzyszenia „Hrubieszów na Rowerach” oraz Gimnazjum nr 2 i Szkoly Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie ( w sumie okolo 100uczestnikow ). Swoja obecności± zaszczycil nas rowniez Burmistrz oraz liczne grono nauczycieli z obydwu szkol, ale najwazniejsi w tym dniu byli uczniowie –odwazne dzieci z klas IV-VI szkoly podstawowej oraz gimnazjalisci z klas I-III, ktorych nie przerazila planowana trasa 32km (Hrubieszow- Dziekanow- Szpikolosy- Annopol- Wolajowice- Dziekanow- Hrubieszow).
Niestety, ze wzgledu na zle warunki pogodowe zaplanowany na godz. 11.00 start coraz bardziej się opoznil. Organizatorzy mieli „trudny orzech do zgryzienia”. Rajdu odwolac nikt nie chcial- tyle przygotowan, w planach ognisko, kielbaski, konkursy, nagrody- ktoz by nie chcia³ wziac udzialu. Zatem podjelismy decyzje o zmianie trasy na krotsza, ale oczywiście z zaplanowanym finalem.

W sumie przejechaliśmy ponad 10km. Prawie przez cala trase towarzyszyl nam niestety deszcz, wygladalismy chyba dosc komicznie- przemoczeni brudni, co nas wcale nie zrazilo, wrecz przeciwnie, kiedy zeszlismy z rowerow i obejrzelismy swoje ubrania, bylo sporo smiechu. Humor dopisywal wszystkim uczestnikom. Kiedy rozpalilismy ognisko pieknie zaświecilo slonce( mogliśmy wkonu wysuszyc nasze ubrania). Rozbawieni uczniowie brali udzial w losowaniu nagrod na podstawie numerow startowych, ktore otrzymali wszyscy uczestnicy rajdu. Nagrody sponsorowane byly przez Urzad Miasta oraz sklep „HERMES”. Jednipiekli kielbaski, inni na czas konsumowali otrzymane od organizatorow precelki.

Zabawa byla przednia. Zalujemy jedynie, ze zle warunki pogodowe nie pozwolily nam na przeprowadzenie konkurencji rekreacyjno-sportowych, ktore przygotowal dla nas nauczyciel wychowania fizycznego Gimnazjum Nr 2 w Hrubieszowie pan Robert Jozwiak. Musielismy uciekac przed czarna hmura, ktora nie ublaganie sunela w nasza strone. Pozostaly nam jedynie podziekowania dla pana Roberta, a konkurencje i tak przeprowadzimy w szkole chociazby przy okazji organizowanego „Dnia Dziecka”.

Do domu wszyscy wrocili cali i zdrowi, a co najwazniejsze zadowoleni.
Zatem bardzo dziekujemy organizatorom za rewelacyjne przygotowanie i opieke nad uczniami.

Informacje przekazal pedagog szkolny.
Data:14 05 2008 03:45 by Mamut