"Zachowaj Trzezwy Umysl"

Informujemy ze nasza szkola przystapila do kampani "Zachowaj Trzezwy Umysl". Jest to realizowana od 2002 roku ogolnopolska akcja podejmujaca problem profilaktyki uzaleznien. Jednym z jej najwazniejszych celow jest propagowanie konstruktywnych postaw zyciowych, zdrowego stylu zycia oraz atrakcyjnych dla dzieci i mlodziezy zachowan prospolecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczegolnie naduzywania alkoholu, brania narkotykow oraz przemocy.

Od lat akcje wspieraja znani sportowcy i ludzie mogacy byc wzorem dla dzieci i mlodziezy. W "Zachowaj Trzezwy Umysl" angazowali sie juz m.in. Maciej Zurawski i Adam Malysz. Postacia numer 1 w ubieglorocznej kampani byl Marek Kaminski, znany polski polarnik i zdobywca obu biegunow, ktory bez watpienia jest przykladem zyciowej niezlomnosci i wytrwalosci w dazeniu do celu. W tym roku akcje wspiera Monika Pyrek.

W tym roku zadaniom dla gimnazjalistow bedzie towarzyszyc haslo "Zdobywamy Mount Everest". Wyraza ono potrzebe niezaleznosci nastolatkow, dazenie do bycia wyjatkowym, do osiagania skucesow, a takze potrzebe bycia podziwianym.
Mount Everest, najwyzszy szczyt na swiecie, jest symbolem wielkich wyzwan zyciowych, nieprzecietnych celow, oraz symbolem odpowiedzialnosci za kazdy krok na drodze do realizacji celow zyciowych. W ramach kampanii organizowanych bedzie wiele imprez sportowo-rekreacyjnych, rajdy rowerowe, piesze wedrowki, oraz wiele konkursow z cennymi nagrodami, o ktorych na biezaco uczniowie beda informowani.

Patronat nad projektem objely Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski. Z kampania wspolpracuja takze: Komenda Glowna Policji oraz "Gazeta Szkolna". Projekt wspierany jest ze srodkow Unii Europejskiej.

Kordynatorem kampanii w naszej szkole jest Pedagog szkolny.
Data:18 04 2008 03:42 by Mamut